INNE KSIĘGI LITURGICZNE

Informacja

Ostatnio przeglądane

Najczęściej kupowane

EWANGELIARZ - NOWY DRUGIE WYDANIE 2019

1695

Nowy produkt

Długo oczekiwane nowe, drugie wydanie Ewangeliarza

Więcej szczegółów

w magazynie

269,00 zł brutto

269,00 zł za egz.

Dodaj do listy życzeń

Więcej informacji

NOWE DRUGIE WYDANIE EWANGELIARZA

Za zgodność z wydaniem wzorcowym:

BP ADAM BAŁABUCH

Przewodniczący Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski

Świdnica, dnia 18 maja 2019 r.

Ukazał się Ewangeliarz, który zawiera perykopy zatwierdzone i wydane w nowym Lekcjonarzu mszalnym. Nowy Ewangeliarz zawiera perykopy na wszystkie niedziele, uroczystości i święta roku liturgicznego. Poza tym zostały wprowadzone teksty Ewangelii do Mszy obrzędowych: Podczas bierzmowania, ustanowienia lektorów i akolitów, przyjęcie kandydatów do diakonatu i prezbiteratu, święceń oraz konsekracji dziewic i profesji zakonnej. Księga jest bogato ilustrowana, a każda perykopa rozpoczyna się ozdobnym inicjałem. Złocone brzegi. Wielkość Ewangeliarza jest taka sama, jak pierwszego wydania, w związku z tym mieści się w dotychczasowych okładkach.

Trudno dziś wyobrazić sobie uroczystą celebrację liturgiczną bez EWANGELIARZA. To drugie, poprawione wydanie Ewangeliarza w Polsce w języku ojczystym zawiera cztery Ewangelie w całości. Grafika, kolorystyka i czytelna czcionka, oprawa w tłoczonej skórze, złocone stronice. Wydanie Ewangeliarza jest także powrotem do tradycji, kiedy umieszczano tę księgę jako znak obecności Chrystusa. Niech Ewangeliarz zagości w naszych wspólnotach parafialnych, modlitewnych i wszędzie tam, gdzie Kościół gromadzi się by sprawować Eucharystię. U progu nowego roku liturgicznego warto rozważyć wprowadzenie tego wymownego znaku obecności Słowa Wcielonego do naszych wspólnot liturgicznych i parafialnych.

Historia liturgii dostarcza wielu interesujących świadectw wyjątkowego szacunku, jakim wyznawcy Boga, który w Chrystusie ukazał najpełniej swoją miłość do świata i człowieka, otaczali księgę radosnej nowiny zbawienia. Współcześnie używa się dwóch określeń: Ewangeliarz i Ewangelistarz. Ewangeliarz to księga liturgiczna zawierająca cztery Ewangelie w całości. Wyrażeniem Ewangelistarz natomiast określa się księgę liturgiczną zawierającą tylko te perykopy z Ewangelii, które są odczytywane w celebracjach liturgicznych.

 

ISBN: 978-83-7014-855-3

nr wydania: 2

Wydawnictwo: Pallottinum

Data wydania: wrzesień 2019

Format: 25,5 x 34.5 cm.

Liczba stron: 312

Oprawa: twarda

Produkty powiązane